07 Ocak 2023

Merhaba Dünya v2.0

Yazmanın kıymetini zaman zaman hatırlatmam gerekiyor kendime. İçimdekileri buraya dökmek benim için en iyi rahatlama ve dertleşme alternatiflerinden birisi. Fakat hayat size sürekli başka şeyler sundukça bunu unutması (hele ki benim gibi biri için) çok daha kolay hale geliyor. 

Kendime artık sözler vermiyorum. Eğer öyle olsaydı şu an bu satırlarda "artık yazmaya devam edeceğim tekrar!" diyor olabilirdim. Lakin böyle değil. Aklımda yazmak istediğim birikmiş bazı şeyler var. Yazıya dökülmesinin beni çok rahatlatacağı konular... Buraya düşerler mi bilemiyorum tabii. "Yazdım", "yazıyorum..." diyene kadar epeyce bir zaman geçmiş olabilir belki de. Nihayetinde bu blogun son yazıları arasında sıklıkla "geri döndüm" içeriği mevcut. Neyse ki bu sefer en uzun ara verme rekorunu kırmadım. 


Her şeye rağmen, yeniden "Merhaba Dünya". Uzun süreden sona buraya bir şeyler karalamak iyi geldi. Eğer halen yazılarımı takip edenler varsa aranızda, en azından şu müjdeyi verebilirim. Son iki yıldır yazmak işim haline geldiği için, yazmıyor değilim aslında. Her ay Popular Science dergisinde köşe yazımı bulabilirsiniz mesela (Ocak sayısına yazmadığımı da not düşeyim). Ayrıca yayına hazırladığım How It Works ve All About Space dergilerinde de zaman zaman benim yazılarıma rast gelebilirsiniz. 

Gelecekteki bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle... 
Sağlıcakla...Fotoğraf: H. Aziz KAYIHAN

Hiç yorum yok:

Ne İzliyorum?

StZiza

En Son Yazılar

randomposts