Hakkımda

Burası size hakkımda bazı wibbly-wobbly timey-wimey şeyler söyleyeceğim yer (galiba şimdiden bir şeyler söyledim). Bu arada yan tarafta gördüğünüz adam benim.

Geriye doğru gidecek olursak, 1985 yılında bir Kasım gecesi rahme düştüm. -Bir çoğumuzun yaptığı gibi- 9 ay sonrasında, yani Temmuz 1986'da Denizli'de dünyaya geldim. Hayatımın ilk 18 yılını burada geçirdim; bu şehirde liseyi okudum (Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi), fotoğrafçılık öğrendim ve amatör tiyatroya başladım.

18 yıl sonra Denizli'den ayrıldım ve üniversite için Kayseri'ye gittim. Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden lisans derecemi ise bu şehirden aldım. Lisans öğrenimim boyunca aralarında üniversitenin astronomi kulübünün ve Uzay Nesli Tavsiye Kurulu (SGAC)'nun da bulunduğu çeşitli organizasyonlarda gönüllü olarak çalıştım. SGAC'deki Ortadoğu Koordinatörlüğü görevimi Kasım 2015'de tamamladım.

Tüm bu gönüllü çalışmalar ve Astronomi 16 ülkeye seyahat etmeme yardımcı oldu. Bu seyahatler de beraberinde tecrübe ve bol bol fotoğraf getirdi.

Gündelik yaptığım işlerin dışında, Beyaz Cüce ve Radio Wave Hunters isimli bağımsız bilim grubunda çalışmalar yürüttüm. Beyaz Cüce, farklı şehirler ve kurumlarda bulunan kişilerden oluşuyor ve astronominin çeşitli konuları üzerine çalışıyor, temel olarak ise çift yıldızlar. RWH ise Erciyes Üniversitesi öğrencilerinden oluşan bir radyo astronomi grubu.

Hakkımda söyleyebileceğim daha fazla şeyler de var, bunlar biraz daha kişisel tabi (o yüzden ilgilenmiyorsanız son paragrafa geçebilirsiniz). Okuduğumdan çok yazıyorum, çoğunlukla şiir, hikaye ve eleştiri yazıları (her ey bloga yansımıyor maalesef). Çok bisiklet kullanıyorum, temel ulaşım aracım bisiklet şehir içinde. Bir de bisiklet üzerine bir Youtube kanalım var: Velespit Günlükleri. Fotoğraf çekmeyi sevdiğim için çoğunlukla fotoğrafçılığı ve bisikleti bir araya getiriyorum. Sinemayı genel olarak severim ve çok film ve dizi izlerim. En son ne izlediğimi aşağıdaki bannerda görebilirsiniz ve bannerı takip ederseniz hayatım boyu neler izlediğimi ve favorilerimi öğrenebilirsiniz. Sadece izlemek yeterli değildi ve bu yüzden bazı kısa film projelerinde yer aldım ve geleceğe yönelik projelerim de mevcut. Blogu takip ederek günlük hayatta ne yapıyorum daha çok öğrenebilirsiniz.

Son olarak ise, şu an halen Erciyes Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrencisiyim, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü'nde. Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi ve Kayseri TÜZDEV şubesinde öğretmen olarak çalışmaktayım.

StZiza

Ne İzliyorum?

StZiza

En Son Yazılar

randomposts