İnlerine Dönen Tai-Yeap Karşıtları

Salı, Haziran 07, 2011 H.Aziz Kayıhan 0 Yorum


Seçim zamanı yaklaştıkça seçimlerle ilgili bir korkum daha çıkıyor ortaya. Zira bu korku Ti-Yeap karşıtlarının inlerine geri dönmesi...

Bu ne demek efenim? Açıklayayım.

Üniversiteyi Kayseri'de okudum. Bu şehirde uzun saçlı, rock müzik dinleyen, aşırı giyinen ve davranan öğrenci göremezsiniz pek. Vardır, Üniversite'deki öğrenci sayısına oranla az olsa da, bu sayının çokluğundan dolayı da çoklardır.Ancak, bahar şenlikleri başladığında bir şey olur: Herkes Rockçıdır! Herkes aşırı giyinir, aşırı davranır, rock müzik dinler, rock müzik konuşur... Herkes elleri ile konserlede veya konser haricinde  _IııI  hareketi yapar. Lakin bu insanlar bahar şenliklerinin bitmesi ile kaybolur...

İşte Tai-Yeap karşıtları ile de böyle bir durum var. Her seçim öncesi ortaya çıkıp, maalesef ki seçim yasaklarının başlaması ile birlikte inlerine geri dönüyorlar. Susmayı bilip seçimden sonra dönseler inlerine çok güzel olacak.

Bu genellemeyi şöyle yapıyorum efenim. Benim çevremde çok insan var, görüştüğüm, muhabbet ettiğim. Arkadaşım hiçbiriniz mi Tai-Yeap yanlısı değilsiniz. Eğer durum bu olsaydı ülke kurtulurdu çoktan.


Dolayısı ile buradan Tai-Yeap karşıtlarına sesleniyorum: Lütfen, seçim yasakları ile birlikte değil, seçimden sonra dönün inlerinize... Bu ülkenin sizlere ihtiyacı var... Lütfen!!!

0 yorum: